Vali keel

Vali keel

Microsoft on kokku puutunud viivitustega oma AI-protsessori arendamisel, mis algselt kavandati Nvidia lahenduste konkurendina. Uus kiip ilmub planeeritust hiljem ja jääb jõudluses alla Nvidia Blackwell lipulaevale.

microsoft_chip_ai_delay.jpg

Microsoft Corporation teatas viivitustest oma tehisintellekti protsessori väljastamisel, mis pidi konkureerima turul domineerivate Nvidia lahendustega. Ettevõtte siseallikate kohaselt mitte ainult ei ilmu uus kiip planeeritust hiljem, vaid jääb märkimisväärselt alla revolutsioonilise Nvidia Blackwell arhitektuuri jõudlusele.

Oma AI-protsessorite arendamine on saanud strateegiliseks prioriteediks suurimate tehnoloogiaettevõtete jaoks, kes püüavad vähendada sõltuvust Nvidia-st, mis kontrollib üle 80% masinõppe spetsialiseeritud kiipide turust. Microsoft investeeris miljardeid dollareid oma protsessorite liini loomisesse, lootes tagada oma Azure pilveteenuste ja tehisintellektil põhinevate toodete tõhusama toimimise.

Peamised arendusprobleemid on seotud tehniliste raskustega arhitektuuri loomisel, mis suudaks tõhusalt töödelda keerukaid masinõppe algoritme. Microsoft insenerid puutusid kokku ootamatute takistustega energiatarbimise ja soojuseralduse optimeerimisel, mis on kriitiliselt oluline andmekeskustes töötamiseks. Lisaks osutus uue kiibi integreerimine olemasoleva tarkvaraökosüsteemiga keerulisemaks ülesandeks kui algselt eeldati.

2024. aastal esitletud Nvidia Blackwell seadis AI-arvutuste valdkonnas uued jõudlusstandardid, tagades märkimisväärse kiiruse kasvu närvivõrkude õpetamisel ja järeldustamisel. Blackwell arhitektuur sisaldab revolutsioonilisi lahendusi mälu ja kiipidevaheliste ühenduste valdkonnas, mis võimaldab saavutada enneolematut jõudlust suurte keelemudelite ja teiste AI-rakenduste puhul.

Oma protsessori väljastamise viivitus võib tõsiselt mõjutada Microsoft konkurentsivõimet pilve AI-teenuste valdkonnas. Ettevõte on sunnitud jätkama kallite Nvidia lahenduste ostmist, mis mõjutab negatiivselt Azure platvormi kaudu AI-teenuste pakkumise kasumimarginaali. Analüütikud prognoosivad, et viivitus võib olla 6 kuni 12 kuud võrreldes algselt välja kuulutatud tähtaegadega.

Hoolimata praegustest raskustest ei plaani Microsoft loobuda oma AI-protsessorite arendamisest. Ettevõte peab seda suunda strateegiliselt oluliseks pikaajalise konkurentsivõime jaoks ja jätkab investeeringuid teadus- ja arendustegevusse. Paralleelselt uurib Microsoft partnerluse võimalusi teiste pooljuhtide tootjatega, et diversifitseerida tarneid ja vähendada sõltuvust ühest tarnijast.

Lisainformatsiooni saamiseks külastage Microsoft ametlikku veebisaiti.

Probleemide korral kirjutage meile, aitame kiiresti ja kvaliteetselt!