Entusiast kasutas tehisintellekti ChatGPT Factory Reset Protection kaitse mööda hiilimiseks ning õnnestus edukalt installeerida Windows 10 ja Linux Mint lukustatud Panasonic ToughPad FZ-A2 tahvlile. See läbimurre avab uusi võimalusi vana riistvara taaskasutamiseks.
G. Ostrov
Tehnoloogiamaailmas on toimunud märkimisväärne läbimurre, mis võib muuta lukustatud riistvara taastamise lähenemist. XDA foorumi entusiast hüüdnimega Deskmodder kasutas edukalt ChatGPT-d Panasonic ToughPad FZ-A2 tahvli BIOS-i häkkimiseks, möödudes Factory Reset Protection (FRP) kaitsest ja installeerides moodsaid operatsioonisüsteeme seadmele, millel oli aegunud Android 6.0.
Mis on Factory Reset Protection?
Factory Reset Protection (FRP) on turvalisussüsteem, mida kasutatakse laialdaselt Android-seadmetes. See nõuab originaalsete volituste sisestamist seadme tehaseseadete taastamiseks. See meede takistab varastatud seadmete lihtsat puhastamist ja edasimüüki, kuid loob ka takistusi kasutatud riistvara seaduslikule taaskasutamisele.
Häkkimisprotsess ChatGPT abil
Modifikaator kasutas järgmist meetodit:
- CH341A programmeerija abil loodi tahvli BIOS-i varukoopia
- BIOS-i dump laaditi ChatGPT-sse juhendiga täielikult keelata SecureBoot ja selle proprietaarsed võtmed
- AI poolt modifitseeritud BIOS flashiti tagasi seadmesse
- Süsteem käivitus edukalt keelatud kaitsega
Eksperimendi tulemused
Pärast kaitse edukat häkkimist suutis entusiast tahvlile installeerida Linux Mint ja seejärel ka Windows 10. Kuigi mõned draiverite probleemid on veel lahendamata, oli põhieesmärk - lukustatud seadme muutmine täisväärtuslikuks arvutiks - saavutatud.
Laiemad perspektiivid
See juhtum avab uusi võimalusi vana riistvara tõhusamaks kasutamiseks. Kasutatud tehnika turud on täis ettevõtte sülearvuteid, mille tõhus taaskasutamine on takistatud unustatud püsivara paroolidega. Kui AI-tööriistad suudavad aidata selliste seadmete avamisel, vähendaks see märkimisväärselt elektroonilisi jäätmeid.
Tehnilised detailid
Panasonic ToughPad FZ-A2 tahvel on varustatud Intel Atom X5-8550 protsessori ja traditsioonilise x86 UEFI BIOS-iga, mis tegi selle eksperimendi võimalikuks. Seadme kaitstud korpus ja tööstuslik otstarve teevad selle taaskasutamiseks atraktiivseks.
Kokkuvõte
ChatGPT kasutamine BIOS-i häkkimiseks esindab innovaatilist lähenemist lukustatud riistvara probleemide lahendamisele. See meetod võib saada aluseks AI laiemaks rakendamiseks aegunud riistvara taastamise ja modifitseerimise valdkonnas, aidates kaasa elektrooniliste jäätmete vähendamisele ja seadmete elutsükli pikendamisele.
ChatGPT ametlik veebisait: https://openai.com/chatgpt
Probleemide korral kirjutage meile, aitame kiiresti ja kvaliteetselt!