AMD on välja andnud uue versiooni oma Amuse 3.0 tehisintellekti pildiloomise tööriistast, mis on optimeeritud Ryzen protsessoritele ja Radeon graafikakaartidele. Tutvuge selle AMD kasutajatele mõeldud tehnoloogia võimaluste, jõudluse ja eelistega.
G. Ostrov
AMD tutvustab Amuse 3.0: tehisintellekt piltide loomiseks
AMD laiendab oma kohalolekut tehisintellekti valdkonnas, avaldades uuendatud versiooni oma pildiloomise vahendist Amuse 3.0. See tehnoloogia on loodud spetsiaalselt optimaalseks toimimiseks Ryzen protsessoritel ja Radeon graafikakaartidel, pakkudes AMD ökosüsteemi kasutajatele võimsat tööriista tehisintellekti abil piltide loomiseks ja redigeerimiseks.
Amuse 3.0 peamised omadused
Amuse 3.0 toetab kuni 2048x2048 piksli resolutsiooniga piltide genereerimist, kasutades erinevates keeltes tekstipäringuid. Uus versioon sisaldab täiustatud päringu töötlemist, mis võimaldab luua täpsemaid ja päringule vastavaid pilte. Süsteem on saanud ka märkimisväärseid täiustusi inimnägude, tekstuuride ja keerukate stseenide genereerimisel.
Tehnilised nõuded ja ühilduvus
Amuse 3.0 töötamiseks on vaja AMD Ryzen 7000 seeria või uuemat protsessorit või Radeon RX 7000 seeria või uuemat videokaarti. Optimaalne jõudlus saavutatakse uusimatel Zen 5 arhitektuuril põhinevatel Ryzen 9000 CPU-del ja RDNA 4 arhitektuuril põhinevatel GPU-del. Programm kasutab kaasaegsete Ryzen protsessorite NPU (Neural Processing Unit) eeliseid ja spetsialiseeritud AI-kiirendeid Radeon graafikakaartidel.
Võrdlus konkurentidega
Võrreldes NVIDIA lahendustega, nagu NeRF ja NVIDIA Canvas, näitab Amuse 3.0 võrreldavat pildikvaliteeti madalamate süsteeminõuete juures. Võrreldes CPU-l töötava Stable Diffusioniga, pakub Amuse 3.0 toetatud AMD riistvaral kuni 5-7 korda kiiremat piltide genereerimist.
Jõudlus ja optimeerimine
AMD Ryzen 9 9950X protsessoril võtab ühe 1024x1024 pildi loomine keskmiselt 8-10 sekundit, samas kui Radeon RX 7900 XTX graafikakaardil väheneb see aeg 2-3 sekundini. Uusimad Radeon RX 8000 seeria mudelid suudavad täiustatud AI-kiirendite tõttu genereerida pilte veelgi kiiremini.
Kättesaadavus ja integreerimine
AMD pakub Amuse 3.0 tasuta tarkvarana ühilduvate protsessorite ja graafikakaartide omanikele. Tehnoloogia integreeritakse populaarsete graafikaredaktoritega läbi pistikprogrammide ja pakub arendajatele API-d. Entusiastide kogukond loob juba Amuse 3.0 jaoks täiendavaid tööriistu ja laiendusi.
Rakendus erinevates valdkondades
Amuse 3.0 leiab kasutust mitte ainult kunstnike ja disainerite seas, vaid ka sellistes valdkondades nagu arhitektuuriline visualiseerimine, mängude konseptkunsti loomine, õppematerjalide genereerimine ja isegi teadusuuringutes andmete visualiseerimiseks. Tööriist pakub erinevat tüüpi sisu jaoks spetsialiseeritud režiime.
Arendusplaanid
AMD esindajate sõnul saab Amuse lähikuudel uuendusi, mis hõlmavad video genereerimist, piltides tekstiga täiustatud tööd ja edasijõudnud redigeerimistööriistu. Ettevõte töötab ka mobiilsete Ryzen protsessorite jaoks optimeerimise ja pilveteenustega integreerimise kallal.
Kokkuvõte
Amuse 3.0 on AMD jaoks oluline samm tehisintellekti tööriistade arendamisel loominguliste ülesannete jaoks. See tehnoloogia mitte ainult ei tugevda AMD ökosüsteemi, vaid pakub kasutajatele juurdepääsetavat viisi tehisintellekti eeliste kasutamiseks piltide loomisel ilma vajaduseta kolmandate osapoolte teenuste või kalli riistvara järele. Arvestades kasvavat nõudlust sisu loomise tehisintellekti tööriistade järele, võib Amuse 3.0 olla oluline argument AMD platvormi valimiseks loominguliste professionaalide ja entusiastide jaoks.
Ametlik veebisait: https://www.amd.com/en/technologies/amuse-ai